Zveme vás na Konferenci o fenoménu LGBT pohledem filosofie, sociologie a antroposofie.
Registrace na konferenci ZDE. Vstupné je 150,-
Proč navštívit konferenci o LGBT+ v rozpravě se sociologií, filosofií a anthroposofií?
Co se změnilo v dnešní době, že je problém fenoménu LGBT+ natolik reálný, že se stává tématem celospolečenským? Jak myšlenkově pochopit tyto děje a jak nám může pomoci pojmenovat tyto jevy sociologie, filosofie a antroposofie? Co nám nabízí jako východisko všeobecná nauka o člověku a jak se vyznat v prožitcích dnešních dětí a dospívajících?
Uvědomit si, že citové prožívání je sic vždy reálné, ale myšlenková schémata vysvětlení a nabízená řešení mohou být podstatným způsobem proměněna tím, co může nabídnout pravá filosofie, neboť pravdivá myšlenková uchopení jsou základem zdárného řešení problému.
Jedinečnost této konference spočívá i v tom, že i jen diskuse na dané téma začíná být v dnešním světě otázkou reálně projevené odvahy.
Konference je určena všem, kteří mají k tématu otázky. Je doporučena pro pedagogy, terapeuty.
Každý z přednášejících bude mít 1 hodinu vlastní příspěvek. Následovat bude obecná moderovaná rozprava – začátek cca po 13 hodině. V průběhu konference bude připraveno občerstvení, které je zahrnuto v ceně vstupného.
Předpokládaný konec (také podle zájmu publika) je plánovaná na cca 16 hodin.
Prostor pro konferenci poskytl Institut České Levice.
15. 9. 2024 od 10 hod.
Prof. PhDr. Anna Hogenová, CSc. (* 23. října 1946, Fláje) je česká filosofka, fenomenoložka.
Absolvovala gymnázium v Žatci, kde mezi její učitele patřil i Zdeněk Svěrák, poté FTVS UK a FF UK.
Přednáší na Pedagogické fakultě UK, kde je zároveň vedoucí Oddělení filosofie a etiky, a na Husitské teologické fakultě UK, kde je zároveň vedoucí Katedry filozofie.
Zabývá se tématy jako pohyb, pravda jako neskrytost (aletheia), tělo a tělesnost a filosofií sportu. Docentka (1992) a profesorka (UP v Olomouci 2006) kinantropologie. Přednášela také na FTVS UK, podle informačního systému TU v Liberci přednášela nebo přednáší i tam.
Petr Sak se narodil na Kladně v roce 1945. v roce 1969 absolvoval Fakultu sociálních věd a publicistiky UK. Rigorózní prací „Informace z hlediska pedagogické psychologie“ získal akademický titul PhDr. v oboru pedagogická psychologie. Disertační prací „Sociální aspekty mentálního zrání“ získal vědeckou hodnost CSc. ze sociologie, specializace sociologie mládeže a výchovy. Habilitoval ze sociální pedagogiky práci „Proměny české mládeže“. Založil a vedl několik výzkumných pracovišť, zaměřených na výzkum mládeže, vedl odbor výzkumu mládeže ÚFS ČSAV, byl zástupcem ředitele Ústavu bezpečnostní vědy a celoživotního vzdělávání Policejní akademie ČR a ředitelem Ústavu pro informace ve vzdělávání MŠMT ČR. V roce 1992 založil soukromý projekt (OSVČ) pro vědecký výzkum.
Působil na šesti vysokých školách, na jedné byl prorektorem. Byl řešitelem deseti vědeckých grantů a řešitelem více než 170 empirických sociologických a pedagogických výzkumů.
S odborným sdělením vystoupil na 130 konferencích a seminářích, včetně mezinárodních a publikoval 140 odborných článků. Je autorem a spoluautorem 23 odborných publikací. Poslední z nich je „Sociologie stáří a seniorů“ (spolu a Karolínou Kolesárovou a „Úvod do teorie bezpečnosti“.
Mgr. Martin Semerád, Ph.D. (*6.9.1971) je včelař, matematik a filosof. Zabývá se Anthroposofií. Dříve působil jako lektor Akademie sociálního umění TABOR v Praze.
V současnosti se zabývá budováním Včelího vzdělávacího centra Stoliň v Praze Horních Počernicích. Vede zde česko-ukrajinskou dětskou skupinu, včelařský kroužek pro školní děti a seminář Spirituálního včelaření pro dospělé.
Vystudoval magisterský obor „Matematická analýza“ na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze (1999), obor Léčebná pedagogika a sociálně umělecká terapie v Akademii sociálního umění Tabor v Praze (2009) a doktorské studium oboru Filosofie na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze (2011). Ve své doktorské práci „Imaginace nekonečna“ rozvíjí koncept imaginativního přístupu v matematice, který dále uplatňuje ve výuce dětí i dospělých.
28. 9. 2015, na den sv. Václava založil spolek SRDCEVČELE, který je zaměřen na apiterapii a filantropické aktivity.
Mezi oblasti jeho profesního zájmu patří filosofie matematiky, hermenautika, prostor a čas, hudba, včely.